X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

دوشنبه آینده یعنی تاریخ 3/9/1393 روز اول ماه (اول ماه صفر) است . بنا بر بعضی منابع (نظیر گنج های معنوی از رضا جاهد یا منبع اینترنتی) اگر دستور زیر را انجام دهید به حاجات خود ان شاء الله می رسید.

علامه مجلسی در زادالمعاد از حضرت سید سجاد علیه السلام روایت کرده است: "که فرمودند: چون اول ماه هر شهر به روز دوشنبه قرار گیرد، شروع به خواندن "اذا وقعت الواقعة" بنما تا 14 روز، روز اول یک بار و روز دوم دوبار تا چهارده بار این سوره را بخوان. خواندن این سوره بدین ترتیب موجب توسعه رزق و آسانی کارهای زندگی و حل مشکلات و اداء دیون و برای هر حاجتی مجرب است. علامه مجلسی می گوید مکرر تجربه شده و به نتیجه رسیده است." دعای ختم هر روز یک بار پس از خواندن سوره ها و دعای روزهای 5شنبه (چهارم و یازدهم) یک بار پس از خواندن سوره ها و دعای ختم خوانده شود. دانلود پی دی اف دعای ختم و دعای پنج شنبه

این دستور مخصوصا برای دانش آموزان و کسانی که در خواندن قرآن روان نیستند بسیار مناسب است و عمل به این دستور اثر بسیار زیادی در روان خوانی قرآن دارد.( زیرا ابتدا با تعداد کم و بعد با تعداد زیاد انجام می شود. بنده در دوران نوجوانی آن را تجربه کردم)


شاید علاقه مند باشید که بدانید دراین فرآیند 14 روزه ، چند بار سوره واقعه خوانده می شود؟ راه حل بسیار آسان است! برای جمع اعداد 1 تا 14 بهتر است عددهای 1 را با 14 جمع بزنیم(1+14=15) و 2 را با 13 (2+13=15) و 3 را با 12 (3+12=15) و به همین تا 7 را با 8 که جواب همگی 15 می شود بنابراین 7 تا 15 داریم که حاصل آنها می شود: 105


راستی! برای اینکه در تعداد خواندن این سوره دچار اشتباه نشوید استفاده از تاریخ آذرماه به شما کمک خواهد کرد... فرمول آن را به یاد دارید؟


(این تصویر متحرک در آینده با کمی تفاوت جایگزین خواهد شد.)

برچسب‌ها: دعا، دنباله

با توجه به اهمیتی که دین برای سالشمارهای مختلف برای یک مسلمان قائل است و مطرح کردیم، ایام محرم و صفر را فرصتی مغتنم بشمارید و از این مبحث ساده و جذاب ریاضیات اسلامی ایرانی غافل نشوید.

«برای تبدیل عدد ماه آبان به ماه محرم کافیست آن را منهای 3 کنید».

«برای تبدیل عدد ماه آذر به ماه صفر کافیست آن را منهای 2 کنید».

و برای تبدیل عدد ماه شعبان به خرداد آن را به اضافه 8 کنید.

مثال 25 آبان چندم محرم است؟ 22=3-25 پس 25 آبان مصادف با 22 محرم است.

مثال 20 صفر (اربعین) چندم آذر است؟ 22=2+20 پس 20 صفر مصادف با 22 آذر است.

الگوریتم معادل فرمول: اگر عدد صفر را g و عدد ماه آذر را d بنامیم داریم:

« 2-g=d »     و یا بطور معادل     « 2+d=g »